Lazer Uygulamaları

Lazer Uygulamaları

Nonablatif cilt yenilemesi cildin en üst tabakası olan epidermiste hasar oluşturmadan cilt altında yeniden yapılanmayı hedefler. Bu amaçla Nd:YAG lazer, fraksiyonel lazerler ve IPL kullanılmaktadır. Tedavi sonrasında kırışıklarda azalma, ciltte canlanma ve toparlama ortaya çıkmaktadır.

Nonablatif lazerlerle cilt yenileme tedavileri son yıllarda büyük gelişmeler göstermiştir. Lazerle cilt gençleştirme ve kırışıklık tedavilerinde, cildi soymadan ve hastayı sosyal yaşamından soyutlamadan tedavi olmasına olanak vermesi büyük avantajdır. Yapılan tedavi sonrası normal koşullarda birkaç gün sürebilen kızarıklık dışında herhangi bir yara oluşmamaktadır. Uygulama öncesi genellikle soğuk uygulama anestezi için yeterlidir. Uygulama sonrası hastalar güneşten, spot ışıklardan , bilgisayar ve televizyon ışığından, karlı havalarda ve deniz kenarında güneşten çok iyi korunmalıdır. Aksi takdirde işlem alanında leke oluşabilir.

Nonablatif yöntemler, cilt yenilemede, leke ve çil tedavilerinde, akne skarı veya yara izleri tedavilerinde, falçata izlerinin azaltılmasında, göz altı torbalarının azaltılmasında, deri çatlaklarının tedavisinde tek veya diğer tedavilerle kombine kullanılabilir.