Yarık Dudak ve Damak

Yarık Dudak ve Damak

Yaşla beraber gözlenen derinin alt tabakalarında yer alan ve cilde elastikiyetini veren kollajen ve elastin liflerde meydana gelen kayıp yüzde yaşlı bir ifade oluşumunu destekler. Bu kayıpların neden olduğu çökmelerin ve çizgilenmelerin tedavisinde dolgu maddesi enjeksiyonlarından faydalanmaktayız.

Dolgu maddeleri nazolabial oluk dediğimiz dudak yanak çizgisinde, her iki kaş arasındaki çizgiye, dudak ve yanak dolgunlaştırma ve kaşa kontur vermede kullanılır.botox_treatments

Dolgu maddeleri cildimizde bulunan doğal bir madde olan hyaluronik asit içerir. Zamanla cildimizde azalan hyaluronik asit cildimizde elastikiyet kaybına neden olur. Dolgu maddesi enjeksiyonları ile bu kayıp yerine konmaya çalışılır. Hyaluronik asit cilt altına verildiğinde su moleküllerini bağlar ve uygulandığı bölgede dolgunluk oluşturur.

Dolgu maddesi enjeksiyonları 15-20 dakikalık sürelerde uygulanır. İşlem öncesinde krem veya enjeksiyon yöntemi ile anestetik madde uygulaması yapılmaktadır. Belirli bir süre beklen,ldikten sonra cilt antiseptik bir madde ile temizlenir ve uygulama enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Uygulama sonrasında hafif masaj ve buz tatbiki yapılır.

Dolgu maddelerinin kalıcılığı ortalama 4-12 aydır. Derin çökmelerde ilk uygulama sonrasında 2 ay içinde tekrar yapıldığında daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Dolgu maddesi enjeksiyonu sonrası kişi rahatlıkla sosyal hayatına dönebilir. Uygulama sonrasında kendiliğinden tamamen kaybolan kızarıklık ve noktasal morluk görülebilir. Hazır bir ürün olduğundan alerjik reaksiyonlar çok nadir de olsa görülebilir. Uygulamadan en az 24 saat sonra makyaj yapılabilir. Uygulama alanına en az 1 hafta masaj yapılmamalıdır. En az 3 gün süre ile uygulama alanındaki mimikleri kullanmamaya özen gösterilmeli ve 1 hafta süre ile jakuzi sauna gibi sıcak ortamlarda bulunulmamalıdır.